מרתון ווינר ירושלים

20 למרץ 2020

בוגרי ומשפחות מסע שחרור וחברים חדשים שמעוניינים לתמוך בנו, עכשיו זו ההזדמנות שלכם לרוץ למען משתתפים חדשים. עם העזרה שלכם נוכל להבטיח את השתתפותם של צוותי לוחמים נוספים במסע שחרור

הירשמו דרכנו למרתון ירושלים, קבלו 10% הנחה ורוצו איתנו על מנת לקדם ביחד את ההמשכיות של מסע שחרור!

 

רוצים להגדיל את ההשפעה שלכם אפילו יותר?

קחו חלק בקמפיין גיוס ההמונים שלנו, הפיצו את הלינק תמיכה למשפחה, לחברים ולקהילה שהתארחתם בה על מנת לגייס תמיכה רחבה.

לא יכולים לרוץ?

תמכו ברצים אחרים! ביחרו ברצים שבהם תרצו לתמוך. הם יעשו את העבודה הקשה עבורכם וכולכם יחד תתרמו להשתתפותם של צוותים נוספים בפרויקט.


מוכנים, היכון – רוץ!

ההרשמה למרתון ירושלים 2020 נסגרה

RUN IT FORWARD
FOR PEACE OF MIND

יום המרתון

06:00 בבוקר- גן סאקר 

מרכז ההיערכות בגן סאקר, נמצא במרחק הליכה מהחניונים (במקום שילוט והכוונה).
דוכני ושירותי המירוץ יחלו לפעול החל מהשעה 06:00.
הכניסה לחניונים על פי תו החנייה הנמצא בערכת המשתתף.
חניית נכים – ביום המרתון תתאפשר חניית נכים בחניית מרכז ברלין וחניון מוזיאון ישראל (בהצגת תו נכה בלבד).
שימו לב: אין כניסה למתחם הגן עם כלי נשק.

אזור וקו הזינוק-

אזור וקו הזינוק זהה לכל הריצות: ברח’ רופין צומת קפלן, בצד הדרומי של משכן הכנסת.

זמן ההגעה מאזור הכינוס לאזור הזינוק, עשוי לארוך כ-10 דק’ בעת עומס, לכן תכננו את התקדמותכם בהתאם

מדידת “הזמן האישי” תחל רק עם חציית קו הזינוק.

*ניתן להותיר בגדים עליונים בנקודת הזינוק – כל הבגדים יימסרו לתרומה לנזקקים.

על הפרוייקט

פרויקט “מסע שחרור” הינו תוכנית חדשנית עבור חיילים משוחררים בריאים בנפשם, לאחר שירות קרבי במהלכו נחשפו לאירועים קשים, שמטרתו בניית חוסן נפשי. בתוכנית זו צוותים אורגניים של יחידות קרביות עוברים עיבוד של חוויות הקרב ולומדים אסטרטגיות להתמודדות עם טראומה ואובדן. תהליך זה מסייע להסתגלות טובה לחיים האזרחיים .  

במהלך שתים עשרה השנים האחרונות מטיב- המרכז הישראלי לפסיכוטראומה קיים מעל 100 קבוצות עבור לוחמים מחטיבות החי”ר השונות וכן לצוותים של יחידות מיוחדות שונות, לאחר מלחמת לבנון השנייה ,מבצע עופרת יצוקה, צוק איתן ופעילויות אחרות. כל הלוחמים שהשתתפו במסעות עד כה חוו חוויות לחימה שונות ובתוכם פציעה ו/או אובדן של חברים לצוות .

שלבי פרויקט
"מסע שחרור":

שלב א'- הכנה.

ההכנה כוללת היכרות של הצוות עם המלווים בדרך של הפעלה חווייתית ושיחה.  

מפגש של כ-24 שעות (כולל לינה), אשר מתבצע בשילוב הפעלה חווייתית, פעילות outdoor בים. דרך השיח והפעילויות האתגריות המשתתפים לומדים שפה חדשה לשיחה על חוויות השירות . 

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

שלב ב'- סדנא לבניית חוסן.

שבוע פעילות זה מתקיים במתכונת המערבת חצי יום סדנא וחצי יום של בילוי והנאה כשישה שבועות לאחר סדנת ההכנה. עד היום פעילות זו התקיימה במסגרת של אירוח בקהילה יהודית בחו”ל. השהות בחו”ל מאפשרת ללוחמים להתנתק מחיי היומיום ולהתמקד בחוויותיהם המשותפות. המפגש בין הלוחמים המשוחררים לקהילה מעניק הכרה והערכה ללוחמים ונותן הזדמנות לחיזוק ההשתייכות לעם היהודי.  

במהלך סדנא זו לומדים המשתתפים על השפעות של אירועי קרב ואובדן, רוכשים ומתרגלים דרכי התמודדות רגשיים, קוגניטיביים ובינאישיים, ומשתפים את חבריהם בחוויות האישיות לצד תמיכה חברתית. מפגשים אלו מבוססים על הלכידות החברתית של האחים לנשק ומגבירים את האפשרויות לתמיכה הדדית.

הסדנא מוקדשת גם לתכנון עתידי הרלוונטי ביותר לחיילים המשוחררים, כגון בחירת מקצוע, לימודים ,בניית קשרים בין אישיים וזוגיים, היפרדות מההורים, הורות וכיו”ב. הסדנא מתבצעת באופן חוויתי תוך שמירה על מסגרת ברורה המאפשרת עיבוד משמעותי של חוויות השירות הצבאי ומינוף לכיוון בניית חוסן אישי. 

שלב ג'- סדנת סיכום ומעקב.

שלב זה כולל סגירת תהליך העיבוד באמצעות הפעלה חווייתית ושיחה. יום פעילות זה המתקיים שישה שבועות לאחר הסדנא המרכזית, מיועד לבחינת התהליך האישי שכל אחד מחברי הקבוצה עבר לאחר הסדנא החווייתית ולחיזוק מנגנוני התמודדות שנרכשו בתהליך, לצד בחינת התהליך הקבוצתי וגיבושו.

מפגש זה מיועד גם לבחון צרכים נוספים בהמשך התערבות אישית. 

שלב ד'- מפגש מעקב נוסף בן ערב אחד

מפגש מעקב בן ערב אחד מתקיים כשישה חודשים לאחר סיום סדנת הסיכום וזאת לצורך מעקב על התהליך הצוותי והאישי וכן לבחינה של צורך בהתערבות אישית נוספת.